Sauna

Korzystając z sauny należy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Do sauny nie należy się udać na czczo lub od razu po posiłku, a już na pewno nie pod wpływem alkoholu. Przed wejściem do kabiny należy umyć całe ciało i dokładnie je wysuszyć. Powinno się również pamiętać o zdjęciu metalowej biżuterii, która może być przyczyną poparzeń. Ważne jest by do sauny zabierać suchy ręcznik, który rozłożony na gorących ławach będzie izolował ciało i chronił je przed oparzeniem.

Ławy w saunie znajdują się na różnych wysokościach – na najwyżej położonej panuje najwyższa temperatura. Sesję w saunie należy rozpocząć od ławeczek znajdujących się niżej, a następnie w miarę upływu kilku minut przejść wyżej, gdzie temperatura jest wyższa.

Sauna jest to zabieg, który polega na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Taki cykl powinno się powtarzać kilkukrotnie (nie więcej niż trzy razy), a jednorazowy pobyt w saunie powinien trwać ok. 5-15 minut. Po kilku lub kilkunastu minutach ogrzewania, przechodzi się do fazy ochładzania ciała. Można wyjść na chłodne powietrze i po chwili odpoczynku przejść pod prysznic lub do kąpieli, a nawet natrzeć się lodem lub śniegiem.

Ochładzanie powinno odbywać się powoli, aby nie spowodować nadmiernego obciążenia układu krążenia. Po zakończeniu ochładzaniu ciała powinno się wytrzeć dokładnie ciało i można rozpocząć kolejną fazę ogrzewania w komorze sauny. Po kąpieli w saunie należy odpocząć i zrelaksować się przez 15 min. oraz uzupełnić płyny pijąc wodę mineralną lub soki. Zdrowy człowiek może korzystać z sauny dwa – trzy razy w tygodniu.

Wskazania

     Regularne korzystanie z sauny ma ogromne właściwości lecznicze dla naszego organizmu.

* Sauna wpływa na poprawę naszego zdrowia, urody i samopoczucia:

* Choroby reumatyczne: przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

* Choroby dróg oddechowych: chroniczne zapalenie zatok, nieżyty oskrzeli, astma oskrzelowa przewlekłe zapalenie oskrzeli.

* Choroby skóry: zmiany alergiczne, trądzik, świąd, zaburzenia wydzielania sebum.

* Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w stadium początkowym, niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień wg Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej jak 6 miesięcy po incydencie).

* Choroby układu nerwowego: depresja, nerwice, zaburzenia snu, anoreksja.

* Ogólne wskazania: środek hartujący przy obniżonej odporności, odżywianie i oczyszczanie organizmu z toksyn, redukcja cellulitu.

Przeciwskazania

     Osoby chcące korzystać z dobrodziejstw sauny, a jednocześnie mające problemy zdrowotne muszą koniecznie skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazania do korzystania z kąpieli w saunie:

* w ostrym stanie reumatycznym.

* przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny.

* niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego oraz inne choroby serca i nadciśnienie.

* ciąża, ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, padaczka i inne.

* nadużywanie alkoholu, kokainy, kac.

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

Mapa

Odwiedź nas na :

Siłownia Thai Gym


klub@thaigym.pl

Kontakt mailowy

14 655 22 38

Numer Telefonu

ul. Gen. J. Bema 5 ( II piętro)
33- 100 Tarnów